Podsumowanie X Międzynarodowego Turnieju „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce

Turniej

X Międzynarodowy Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2007 i młodsi

W dniach 16 – 18.03.2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się X Międzynarodowy Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2007 i młodsi. W turnieju wzięło udział 10 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców z  Bielska Podlaskiego, Działdowa, Ełku, Grodna, Łomży, Olsztyna, Warszawy, Żyrardowa oraz nasze koszykarki i koszykarze „BASKET 47” Białystok, czyli uczniowie z klasy IV B trenowani przez p. Bożenę Laskowską i p. Marcina Puciłowskiego.

Przez trzy dni 207 zawodniczek i zawodników rozegrało 40 meczy. Dziewczęta grały systemem grupowym, a chłopcy – każdy z każdym. W niedzielę 18.03.2018r. o godz. 15.10 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i koszulki. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymali najlepsi zawodnicy z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju, wyróżnieni przez trenerów, najmłodsi w swoich zespołach oraz najlepsi: rozgrywający, obrońca i MVP.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom za wspierania młodych zawodników i kibicowanie!

 

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

 1. SDYHOR 7 Grodno
 2. UKS „NENUFAR 5” Ełk
 3. UKS „TRÓJKA” Działdowo
 4. UKS „BASKET 47” Białystok
 5. KKS Olsztyn
 6. UKS „TRÓJKA” Żyrardów
 7. UKS „4” Łomża
 8. SP 2 Bielsk Podlaski
 9. UKS „TRÓJKA” Ełk
 10. UKS „DZIEWIĄTKA” Łomża

 

Wyróżnienia indywidualne zawodniczek UKS „BASKET 47” Białystok:

Najmłodsza zawodniczka w zespole – Karolina Marcinkiewicz

Wyróżniona przez trenera – Julia Czarnecka

Najlepsza zawodniczka w zespole – Zofia Ruszkiewicz

Pierwsza piątka turnieju – Agnieszka Kuklińska

 

WYNIKI KOŃCOWE CHŁOPCÓW:

 1. UKS „NENUFAR 5” Ełk
 2. UKS „BASKET 47” Białystok
 3. MOSiR Bielsk Podlaski
 4. UKS „TRÓJKA” Żyrardów
 5. UKS „DZIEWIĄTKA” Łomża
 6. UKS „ŁOMŻYCZKA 10” Łomża

 

Wyróżnienia indywidualne zawodników UKS „BASKET 47” Białystok:

Najmłodszy zawodnik w zespole – Krystian Zieleniewski

Wyróżniony przez trenera – Błażej Grzybko

Najlepszy zawodnik w zespole – Ryszard Konopko

Pierwsza piątka turnieju – Jakub Klim

Pierwsza piątka turnieju – Krystian Iwaniuk

Najlepszy rozgrywający – Mateusz Sawicki