Podsumowanie X Międzynarodowego Turnieju „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce

W dniach 16 – 18.03.2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się X Międzynarodowy Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2007 i młodsi. W turnieju wzięło udział 10 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców z  Bielska Podlaskiego, Działdowa, Ełku, Grodna, Łomży, Olsztyna, Warszawy, Żyrardowa oraz nasze koszykarki i koszykarze „BASKET 47” Białystok, czyli uczniowie z klasy IV B trenowani przez p. Bożenę Laskowską i p. Marcina Puciłowskiego.

Przez trzy dni 207 zawodniczek i zawodników rozegrało 40 meczy. Dziewczęta grały systemem grupowym, a chłopcy – każdy z każdym. W niedzielę 18.03.2018r. o godz. 15.10 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i koszulki. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymali najlepsi zawodnicy z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju, wyróżnieni przez trenerów, najmłodsi w swoich zespołach oraz najlepsi: rozgrywający, obrońca i MVP.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom za wspierania młodych zawodników i kibicowanie!

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

1. SDYHOR 7 Grodno
  2. UKS „NENUFAR 5” Ełk
  3. UKS „TRÓJKA” Działdowo
  4. UKS „BASKET 47” Białystok
  5. KKS Olsztyn
  6. UKS „TRÓJKA” Żyrardów
  7. UKS „4” Łomża
  8. SP 2 Bielsk Podlaski
  9. UKS „TRÓJKA” Ełk
  10. UKS „DZIEWIĄTKA” Łomża

Wyróżnienia indywidualne zawodniczek UKS „BASKET 47” Białystok: