Zajęcia integrujące klas 3a i 4a – „Poznajemy wspólne przestrzenie”

Zajęcia integrujące klas 3A i 4A - „ Poznajemy wspólne przestrzenie

Dnia 8 marca 2018 r. odbyły się wspólne zajęcia klas 3a i 4a. Dzieci zapoznały się ze sobą, a następnie trzecioklasiści zadawali pytania swoim starszym kolegom. Pytania dotyczyły przede wszystkim życia szkolnego na wyższym etapie edukacyjnym. W dalszej części zajęć dzieci brały udział w quizie pt. „Co nas łączy”. Uczniowie dobrali się w grupy o zbliżonych zainteresowaniach, każda grupa otrzymała symbol, który został namalowany na twarzach. Następnie grupy wybrały swoich liderów, i przystąpiły do wykonywania przydzielonych zadań związanych z poznawaniem przestrzeni szkoły. Wszystkie grupy zgodnie współpracowały i zrealizowały swoje zadania. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali balony dobrych życzeń. Na nadmuchanych balonach umieszczali napisy dotyczące m.in. przyjaźni, tolerancji i dobroci, a następnie obdarowywali nimi swoich kolegów. To bardzo miła pamiątka tego spotkania!

Małgorzata Krawiel