Kampania „Kilometry Dobra” i próba pobicia rekordu Guinnessa

„Kilometry Dobra” to ogólnopolska akcja mająca na celu pobicie rekordu Guinnessa oraz zebranie funduszy na realizację celów organizacji biorących w niej udział. Tego samego dnia organizacje partnerskie w każdym z uczestniczących miast podejmują próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł na odcinkach o długości 77 km w celu pobicia Rekordu Księgi Guinnessa. Obecnie Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro.

Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach kampanii Kilometry Dobra już po raz trzeci zbiera fundusze na pomoc dzieciom i młodzieży uzależnionym od narkotyków i środków psychoaktywnych. Fundusze są niezbędne do zakończenia prac remontowych budynku Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”.

Działania naszej szkoły skupiają się na zbieraniu monet o nominale 1 zł do specjalnych puszek. Złotówki będą zbierać uczniowie z Samorządu, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz nauczyciele katecheci.

Akcja trwa do 3 czerwca.