Ferie na Stadionie Miejskim

„Zima na sportowo” to oferta Stadionu Miejskiego w Białymstoku na zbliżające się ferie zimowe. Na dzieci, młodzież i rodziców, między 29 stycznia a 2 lutego, czeka wiele atrakcji. Będą to m.in. gry, zabawy, turnieje sportowe, animacje.

Stadion Miejski przy ul. Słonecznej 1 przygotował ofertę na drugi tydzień zimowych ferii. Warto odwiedzić to miejsce w godz. 10.00-14.00. W zajęciach będą mogli wziąć udział najmłodsi z rodzicami lub opiekunami oraz grupy zorganizowane. Wstęp jest wolny.

Oprócz podwórka cyrkowego, malowania twarzy, piłkarzyków, areny piłkarskiej będzie też zorganizowane zwiedzanie stadionu, treningi łucznicze. Będzie można spróbować swoich sił w zapasach czy rozegrać mecz szachowy. Więcej informacji znajduje się na stronie www.stadion.bialystok.pl.

To niejedyne sportowe atrakcje, które czekają na białostoczan w najbliższym czasie. Już w piątek (19 stycznia) zostanie zainaugurowany sezon narciarski na Dojlidach. Od ubiegłego tygodnia pracownicy Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowują trasę. Otwarta zostanie także wypożyczalnia nart, będzie czynna w godzinach 9.00-18.00 (ostatnie wypożyczenie o godz. 17.00).

BOSiR w swojej ofercie posiada ponad 90 kompletów nart biegowych z wiązaniami o długości od 100 cm do 198 cm oraz buty w rozmiarach od 28 do 47,5. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny, a koszt wypożyczenia kompletu nart, butów i kijków wynosi 9 zł za godzinę (bilet normalny) i 6 zł za godzinę (bilet ulgowy przysługujący dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia). Trasa dostępna będzie także po zmroku, przy sztucznym oświetleniu. Dodatkowo w ośrodku cały czas można wypożyczyć kijki do nordic walking oraz korzystać z urządzeń do ćwiczeń na powietrzu.

W czasie ferii dzieci i młodzież mogą także skorzystać z propozycji instytucji kultury.

– Miejskie placówki kultury i obiekty sportowe przygotowały interesującą i różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z naszych propozycji.

Szczegółowa informacja o tej ofercie znajduje się w zakładce Edukacja.

Źródło: http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/ferie-na-stadionie-miejskim.html