Tydzień z matematyką

Uwaga! Już wkrótce rusza kolejna edycja „Tygodnia z matematyką”. Od 11.12.2017 r. do 15.12.2017 r. każdy uczeń/ uczennica z klas 4-7 będzie mógł wziąć udział w różnych konkursach. Do wygrania: atrakcyjne nagrody, dyplomy, pamiątki z matematyki … a także sympatia nauczyciela, a w szczególnych przypadkach – jego podziw. Przewidziane konkursy w ramach „Tygodnia z matematyką” to: łamigłówki (klasy 4-7), pytanie dnia (klasy 4-7), rebus matematyczny (klasy 4-7), mistrz tabliczki mnożenia klasy 4 oraz konkurs plastyczny (klasy 4-7). Tematy prac plastycznych są następujące:
klasy 4: „Wyczarowane z liczb” (format A4, technika dowolna),
klasy 5: „Istniejąca budowla architektoniczna wykonana z figur geometrycznych (technika komputerowa, w ramach lekcji informatyki),
klasy 6: „Karykatura znanego matematyka”– nazwisko rysowanego matematyka w formie krzyżówki (format A4, technika dowolna),
klasy 7: prezentacja multimedialna na temat „ciekawostki matematyczne” – prezentujemy pięć ciekawostek.
Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia.
Agnieszka Karwowska