Rusza akcja „Góra Grosza”

Uwaga, uwaga! Po raz kolejny Samorządu Uczniowski włącza się w zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł). To akcja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom pod znaną nazwą „Góra Grosza”.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Uczniowie naszej szkoły zawsze angażują się we wszelkie akcje charytatywne więc i tym razem liczymy na pomoc w zbiórce.

W tym roku akcja będzie trwała dłużej niż zwykle – Od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. uczniowie samorządu będą odwiedzać klasy i zbierać monety do skarbonek, a na holu cały czas będzie stała szklana tuba, do której też będzie można wrzucać groszaki.