Podsumowanie IX Międzynarodowego Turnieju „NIEPODLEGŁOŚCI” w Mini Koszykówce

IX Międzynarodowy Turniej „NIEPODLEGŁOŚCI” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2005 i młodsi

W dniach 17 – 19.11.2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się IX Międzynarodowy Turniej „NIEPODLEGŁOŚCI” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2005 i młodsi. W turnieju wzięło udział 8 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców z  Działdowa, Ełku, Grodna, Kartuz, Łomży, Warszawy, Zambrowa, Żyrardowa oraz nasze koszykarki i koszykarze „BASKET 47” Białystok, czyli uczniowie z klasy VI B trenowani przez p. Katarzynę Wensław i p. Mirosława Wierzbickiego.

Przez trzy dni 215 zawodniczek i zawodników rozegrało 40 meczy systemem grupowym. W niedzielę 19.11.2017r. o godz. 15.10 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, koszulki oraz statuetki dla wszystkich trenerów. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymali najlepsi zawodnicy z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju, wyróżnieni przez trenerów oraz najlepsi: rozgrywający, obrońca i MVP.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom
za wspierania młodych zawodników i kibicowanie!

 

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

 1. UKS „BASKET 47” Białystok
 2. SDYSHOR 7 Grodno
 3. UKS „NENUFAR 5” Ełk
 4. UKS „ORKAN” Zambrów
 5. UKS „SOKÓŁ” Działdowo
 6. UKS „TRÓJKA” Ełk
 7. UKS „TRÓJKA” Działdowo
 8. UKS „Bat” Kartuzy

 

Wyróżnienia indywidualne zawodniczek UKS „BASKET 47” Białystok:

Najlepsza zawodniczka w zespole – Aleksandra Kondraciuk

Pierwsza piątka turnieju – Maria Zdanowicz

Druga piątka turnieju – Julia Porzezińska

Wyróżniona przez trenera – Julia Jacewicz

MVP – najlepsza zawodniczka turnieju: Justyna Adamczuk

 

 

WYNIKI KOŃCOWE CHŁOPCÓW:

 1. SDYSHOR 7 Grodno
 2. UKS „NENUFAR 5” Ełk
 3. UKS „BASKET 47” Białystok
 4. UKS „TRÓJKA” Żyrardów
 5. UKS „TRÓJKA” Działdowo
 6. UKS „DZIEWIĄTKA” Łomża
 7. WARSAW BASKETBALL Warszawa
 8. UKS „ORKAN” Zambrów

 

Wyróżnienia indywidualne zawodników UKS „BASKET 47” Białystok:

Najlepszy zawodnik w zespole – Patryk Bućko

Pierwsza piątka turnieju – Kamil Polubicki

Druga piątka turnieju – Piotr Korolczuk

Wyróżniony przez trenera – Jakub Płoszczyca

Najlepszy obrońca turnieju: Karol Kamiński – UKS „BASKET 47” Białystok

 

Zdjęcia: Patrycja Kisiel kl. 7B