Robimy sałatki – klasa 1e

W dniu 16.11.2017 r. uczniowie klasy 1e przygotowywali sałatki owocowe i jarzynowe według własnego przepisu. Dzieci przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek, miseczki, no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce i warzywa. Na zajęciach rozmawialiśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Następnie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było wykonywanie sałatki. Z wielką ochotą uczniowie przystąpili do pracy. Miseczki szybko napełniały się smacznymi, pachnącymi owocami i warzywami, które zachęcały do jedzenia. Gdy w miseczce znalazły się już wszystkie owoce, warzywa, dodatki – nadszedł czas na degustację. To były wesołe i smaczne zajęcia!

Opracowała:

M. Winsko