Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 10 listopada, w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się w naszej szkole uroczyste apele. Pani dyrektor Halina Hapunik przywitała przybyłych nauczycieli i uczniów. Złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najpierw uczniowie klas 0 – III, przystrojeni w biało-czerwone kotyliony, o godz. 8.00 uczestniczyli w uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów z klas III e i III h, pod kierunkiem p. Ewy Wojciuk i p. Mileny Kraszewskiej. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce niepodległościowej. Apel uświetnił śpiew chóru szkolnego pod kierunkiem p. Jolanty Drużyńskiej. Potem nastąpiło uroczyste rozdanie nagród z rozstrzygnięcia Miejskiego Konkursu Plastycznego pt.: “Polska – moja ojczyzna”, zorganizowanego przez p. Małgorzatę Kuźmicką, p. Annę Bogusz i p. Barbarę Panasko.

Uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w apelu o godzinie 8.55. Uroczyście wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn państwowy. Apel przygotowali uczniowie klas V a, VI a, VII a pod kierunkiem p. Katarzyny Smolej i p. Anny Dzieszko. Uczniowie mogli zobaczyć wzruszającą inscenizację, w której upersonifikowana Polska cierpi, z powodu napaści zaborców. Piękny był moment ukazania odzyskania przez Polskę niepodległości oraz radości, jaka tym wydarzeniom towarzyszyła. Chór uroczyście odśpiewał “Rotę”, a uczniowie włączyli się do wspólnego śpiewu.

Pani dyrektor Halina Hapunik przypomniała zebranym, że 11 listopada, to jeden z najważniejszych dni w dziejach historii Polski oraz podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za przygotowanie apelu, p. Jolancie Drużyńskiej i uczniom śpiewającym w chórze, a także p. Monice Manaches i uczniom z pocztu sztandarowego.