Lekcja przyrodnicza na temat: „Wulkanów w Polsce i na Świecie.”

W dniach 16-21 X 2017r. w naszej szkole odbyła się wizyta nauczycieli z wielu krajów europejskich w ramach programu Erasmus. We wtorek 17 X 2017r. goście uczestniczyli w zajęciach pokazowych w naszej klasie. Odbyła się lekcja przyrodnicza na temat: „Wulkanów w Polsce i na Świecie.” Uczennica Milena Frąszczak przywitała gości w języku angielskim i rozpoczęła krótką prezentację. Uczeń Kamil Kurzawa dostarczył odłamki skały magmowej o których opowiedział. Najciekawszym elementem było wspólne robienie bałaganu poprzez eksperyment – Erupcja wulkanu. Zabawom nie było końca, aby zrozumieć dokładnie temat – pokazany za pomocą eksperymentu był wybuch podwodnego wulkanu, zastyganie magmy i obrazowe wyjaśnienie „Dlaczego wulkany wybuchają?”. Na koniec spotkania był czas na rozmowę i wspólne zdjęcia z gośćmi.

 

Opracowała: Milena Kraszewska