Wizyta partnerska w ramach realizacji projektu „Zrównoważona ekologia w Europie przyszłości”

W dniach 16-20.10.2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku gościliśmy 37 przedstawicieli szkół partnerskich realizujących projekt „Zrównoważona ekologia w Europie przyszłości”. Pierwszego dnia pobytu w naszej szkole goście z 10 krajów w Europie oprowadzani przez naszych uczniów zwiedzili szkołę. Potem obserwowali lekcje otwarte prowadzone przez naszych nauczycieli oraz lekcję pokazową, którą Brytyjczyk Garth Prince prowadził metodą direct teaching. Niektórzy przedstawiciele naszych gości odpowiedzieli również na pytania przed kamerami TVP Białystok. Drugiego dnia wzięli udział w obchodach 26 rocznicy powstania naszej szkoły oraz mieli możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc w Białymstoku, podczas spaceru po naszym mieście. Kolejnego dnia mieliśmy przyjemność pokazać naszym gościom spalarnię śmieci, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Większość czasu w trakcie pobytu w Białymstoku nasi goście spędzali jednak na pracach projektowych polegających na podsumowaniu i ocenie dotychczasowych działań oraz dokładnemu zaplanowaniu przyszłych działań mających na celu realizację naszego projektu.

Katarzyna Sawicka