Uroczyste obchody Święta Szkoły

W Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku, 18 października 2017 r., odbyły się obchody Święta Szkoły z okazji 26-lecia placówki. Uroczystości rozpoczęły się modlitwą w Cerkwi Świętego Ducha oraz Mszą Świętą w Kościele pw. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

Podczas części oficjalnej pani dyrektor Halina Hapunik przywitała przybyłych gości oraz podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za kolejny rok wspólnej, owocnej pracy.

Prowadząca uroczystość – pani M. Słoma poinformowała o przyznaniu nauczycielom nagród:
– p. Anina Borowska i p. Jadwiga Filipowicz otrzymały nagrodę Ministra Edukacji Narodowej,
– p. Joanna Rutkowska i p. Wiesława Zientara otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku,
– p. Agnieszka Myszkowska, p. Elżbieta Nowik, p. Małgorzata Rajchemba otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej,
– pani wicedyrektor Marlena Sokół otrzymała wyróżnienie „Nauczyciel Mądry Sercem”.
Pani dyrektor Halina Hapunik przyznała nagrody Dyrektora Szkoły wybranym nauczycielom i pracownikom placówki.

Uroczystość uświetniła część artystyczna i prezentacja multimedialna przygotowane przez p. Urszulę Sierkowską. Mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć rozmowę między Janem Klemensem Branickim a Izabelą Branicką. Patron naszej szkoły opowiadał swojej żonie o niezwykłym śnie, w którym to zobaczył różnorodność działań i sukcesy uczniów naszej szkoły.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas I, które poprowadziła p. Agnieszka Bujnowska.
Zwieńczeniem całości była ekscytująca i ciekawa prezentacja ok. 40 zagranicznych gości z 10 krajów z programu Erasmus+ przeplatana występami naszych uczniów szkolnej edycji programu „Moja twarz brzmi znajomo”.