Spotkanie uczniów klasy 1b z policjantem

Dnia 19.09 klasa 1 B spotkała się z pracownikiem Policji. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazała niektóre znaki drogowe. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Opracowała: Dorota Hapunik