Partnerska wizyta w ANGLII

W dniach 8 – 13. 03. 2017 r. odbyła się kolejna wizyta partnerska w ramach projektu Erasmus+. Tym razem nauczyciele z naszej szkoły pojechali do miejscowości Kidderminster, leżącej niedaleko Birmingham w Anglii. Mieliśmy okazję zwiedzić angielską szkołę, która jest bardzo pro-ekologiczna oraz obserwować lekcje prowadzone przez angielskich nauczycieli. Poznaliśmy także angielskie tradycje i zwyczaje, a swoją wiedzę dotyczącą kultury brytyjskiej mogliśmy sprawdzić podczas zorganizowanego specjalnie dla nas przez Anglików quizu.

W trakcie wizyty odbyły się także spotkania projektowe, podczas których omawiane były kolejne etapy realizacji projektu oraz podejmowane decyzje dotyczące dalszych działań. W spotkaniu w Anglii uczestniczyli wszyscy partnerzy projektu, oprócz szkoły z Turcji.

Mieliśmy także możliwość zwiedzić niezwykle urokliwe miasteczko Worcester, leżące nad najdłuższą w Wielkiej Brytanii rzeką Severn oraz Muzeum w Avoncroft, w którym znajdują się odratowane fragmenty budowli z różnych części Anglii.

Podczas naszej wizyty nie mogło zabraknąć maskotki projektu, żubra Zubiego, który towarzyszył nam podczas wszystkich aktywności.

Przygotowała Marta Hapunik