DZIEŃ ANGIELSKI

DZIEŃ ANGIELSKI

Hello! How are you? This is Zubi speaking… hmm, rozmarzyłem się trochę. Niestety więcej po angielsku nie potrafię jeszcze powiedzieć, ale obiecuję wam, że będę się pilnie uczył tego języka. Warto! Przecież jest to jeden z najbardziej powszechnych języków na świecie! A jak tu mówić po polsku, kiedy świętujemy dzień angielski? Zwyczajnie, nie wypada…

A trzeba wam widzieć, że dzień angielski był niezwykle udany. Dowiedziałem się wiele na temat kultury, tradycji i obyczajów krajów anglojęzycznych należących do Wielkiej Brytanii (a może Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego i Irlandii Północnej?). Najciekawszy był quiz wiedzy o Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, który mieliśmy po obejrzeniu prezentacji o tych krajach i wysłuchaniu ciekawostek na ich temat.

I teraz mam jeszcze większą ochotę na naukę j. angielskiego!