Certyfikat Lekkiego Tornistra

Lekki tornister

W tym roku otrzymaliśmy certyfikat „Lekkiego Tornistra”, dzięki zaangażowaniu klasy III h, która aktywnie uczestniczyła w zadaniach wyznaczonych przez organizatora projektu. Akcja polegała na rozpowszechnianiu informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwróceniu uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.

„Lekki Tornister” to apel skierowany do:

 • Nauczycieli
  by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
 • rodziców i opiekunów
  by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
 • dzieci
  by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów;
 • mediów
  by jako pośrednik pomogły w przekazywaniu wiedzy.

red. A.Myszkowska
Certyfikat Lekkiego tornistra