Podsumowanie Dni Języka Angielskiego

Na przełomie maja i czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Anglojęzycznej, które zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.  Z tej okazji odbyło się wiele ciekawych wydarzeń i konkursów.

  1. Wystawa pamiątek związanych z krajami anglojęzycznymi – uczniowie i nauczyciele przynieśli wiele ciekawych rzeczy; pocztówki, mapy, książki, maskotki, flagi, kubki, torby, obrazy i albumy.
  2. Wystawa prac plastycznych i projektów, które wykonali uczniowie naszej szkoły – były to bardzo ciekawe prace zawierające informacje, zdjęcia i mapki dotyczące wybranych krajów.
  3. Ogólnopolski Konkurs Językowy ‚Leon’ – jest to konkurs gramatyczno-leksykalny, do którego przystąpili chętni uczniowie klas czwartych i szóstych.
  4. List do Rodziny Królewskiej – klasa 4d, przy pomocy nauczycieli, pisała list do brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Do listu dołączone były również prace plastyczne i portrety rodziny. List został wysłany do Rodziny Królewskiej. Liczymy na odpowiedź.
  5. 8 Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – już po raz kolejny odbył się w naszej szkole turniej wiedzowy organizowany we współpracy z SP 16. Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Słomczyńska, Jakub Zych i Aleksander Gers. Uczniowie obu szkół w swoich drużynach odpowiadali na pytania, odgadywali ze zdjęć słynne miejsca i ludzi, rozwiązywali rebusy i rozsypanki, rozpoznawali piosenki i literowali. A wszystko to odbywało się w miłej atmosferze, integrującej obie szkoły.
  6. Konkurs „Let’s read” – był to konkurs pięknego czytania w języku angielskim, podzielony na kategorie; klasy 4, 5, 6.
  7. Konkurs „Sing a Song” – był to konkurs dla klas 3, w którym uczniowie śpiewali współczesne piosenki w języku angielskim.
  8. Konkurs „Greetings from USA” – był to konkurs międzyszkolny plastyczno-językowy polegający na wykonaniu pocztówki z USA.

 

Opracowała Joanna Rutkowska