RELACJA Z PROGRAMU PROZDROWOTNEGO klasy 3h

W tym półroczu uczestniczyliśmy w PROGRAMIE PROZDROWOTNYMZdrowo jem więcej wiem”. Wiązało się z tym wiele działań, które poszerzyły naszą wiedzę dotyczącą żywności i jej jakości. Jak również uświadomiliśmy sobie potrzebę łączenia ruchu z dietą. Jednym z ciekawszych zadań było założenie klasowego „Ziołowego ogródka”. Później chcąc podzielić się z innymi dziećmi naszą wiedzą, przesadziliśmy roślinki do SZKOLNEGO OGRÓDKA. Twórczym zadaniem było też stworzenie GIER STOLIKOWYCH- dotyczących piramidy żywieniowej, na bazie naszych pomysłów. Wymyśliliśmy nie tylko gry stolikowe ale też ruchowe. Podsumowując nasze wiadomości i umiejętności dotyczące zdrowego trybu życia, chcieliśmy się podzielić z innymi naszą wiedzą. Zorganizowaliśmy młodszym uczniom MAŁĄ AKADEMIĘ. Zaprezentowaliśmy na niej tajemnice piramidy żywieniowej. Nie chcieliśmy zakończyć naszej prezentacji w sposób wykładowy, dlatego na koniec przygotowaliśmy krótkie przedstawienie, na bazie wiesza J.Brzechwy „Na straganie”. Działań było zdecydowanie więcej, ale te uważamy za najciekawsze.

zredagowała- A.Myszkowska