Muzykalna Gąsienica – audycja muzyczna

W dniu 17.05.17 r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna pt. „Muzykalna Gąsienica” – czyli opowieść o elementach dzieła muzycznego w wykonaniu muzyków z Filharmonii i Opery Podlaskiej. W Audycji wzięli udział uczniowie z klas: 0a, 0b, 1b, 2b, 2c, 2d, 2h, 3b, 3c, 3d. Zabawna historia o gąsienicy i jej przyjaciołach pomogła dzieciom zrozumieć, z jakich ważnych części składa się każda piosenka – czyli muzyczne dzieło. Piosenka, którą układała gąsienica posiadała melodię, rytm, tempo, harmonię, dynamikę i artykulację oraz barwę dźwięku.
Jednak na początku nie wszystko było na swoim miejscu. Trzeba było te elementy poukładać tak, żeby powstała piosenka. Przy pomocy różnych zabaw i interakcji dzieci wraz z Muzykalną Gąsienicą stworzyły dzieło muzyczne, czyli piosenkę, którą później wspólnie zaśpiewały.