Apel w ramach realizacji projektu CZAS NA ZDROWIE

W czasie spotkań organizacyjnych zespołu Zdrowusie postanowiliśmy, że każdy członek przygotuje własną, krótką prezentację zgodną z problematyką projektu „Czas na zdrowie”. Czyli dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, żywności i gospodarstw ekologicznych. Następnie przewodnicząca zespołu wspólnie z opiekunem na ich podstawie przygotowałyśmy jedną wspólną. Jest ona kompilacją wszystkich cząstkowych. Nasza prezentacja nosi tytuł, po prostu „Czas na zdrowie!”. Uczniowie w swoich pracach rozszerzyli najważniejsze informacje dotyczące wskazanej tematyki, mówiąc np. na temat endorfin, regionalnych produktów i potraw typowych dla Podlasia.

Nasza wspólna prezentacja multimedialna „Czas na zdrowie!” została pokazana większej części uczniów naszej szkoły w czasie apelu odbywającego się podczas trwania „Tygodnia – ekologia w szkole”.

Apel poprzedziły nasze przygotowania:

• członkowie zespołu Zdrowusie oraz uczniowie klasy VA przygotowali plakaty informacyjne takie, który zaprezentowano w załączniku do zadania (1.4) i rozkleiliśmy je w całej szkole
  • nasza delegacja (Zdrowusi) we wtorek (9 maja) odwiedziła każdą klasę w czasie trzeciej i piątej lekcji informując naszych kolegów, że szkoła realizuje program „Czas na zdrowie” i we środę (10 maja) zostanie pokazana prezentacja multimedialna na temat zasad zdrowego odżywiania się, którą sami opracowaliśmy.

Charakterystyka apelu edukacyjnego o zdrowym odżywianiu się, który przygotowaliśmy przy współpracy z opiekunem naszej grupy:

• Apel odbył się 10 maja na trzeciej lekcji o godz. 9.50 na stołówce szkolnej.
  • Część apelu poświecona naszej prezentacji trwała około 15 minut.
  • W apelu wzięło udział 9 klas (na 15 klas w szkole): 4a, 4b, 5a, 5c, 5d, 6a, 6b, 6c, 6e  czyli około 225 uczniów.
  • Pozostałe klasy, które nie miały okazji uczestniczyć w apelu obejrzały naszą prezentację na godzinach wychowawczych dzięki uprzejmości ich wychowawców, którym przekazaliśmy ją na pendriv’ie.
  • Na apelu we wstępie wystąpił opiekun naszej grupy, zaprezentował krótko cele i zadania projektu „Czas na zdrowie”. Następnie jeden z uczniów (którego poprosiliśmy) przedstawił wszystkim naszą prezentację. Pokaz wzbudził wielkie zainteresowanie o czym świadczyła cisza mimo bardzo licznej grupy uczniów, którzy byli słuchaczami oraz duża aktywność podczas quizu na koniec prezentacji. Obecne na apelu panie dyrektor po zakończeniu pogratulowały nam pouczającego wystąpienia.  Życzyły sukcesu w konkursie.

Opracowała: Irena Kamińska