Harmonogram przebiegu Tygodnia EKOLOGIA W SZKOLE

Drodzy Rodzice i Uczniowie w dniach 8 – 12 maja trwa „Tydzień – ekologia w szkole” w czasie którego dzieje się u nas wiele ciekawych wydarzeń. Oto harmonogram kolejnych dni.

HARMONOGRAM PRZEBIEGU „TYGODNIA EKOLOGIA W SZKOLE” POD HASŁEM

„Myśl logicznie – żyj ekologicznie”

Pierwszy dzień 8.05.2017 – poniedziałek, dzień mądrej sowy.

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW – biorących udział w proponowanych konkursach na korytarzu I piętra. Wystawa będzie eksponowana przez cały tydzień (prace obejmują sześć konkursów).

TEST DLA KLAS 5-tychTest będzie dotyczył wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Odbędzie się na stołówce o godz. 9.50 (to 3 lekcja), będzie trwał jednostkę lekcyjną.

TEST DLA KLAS 4-tychTest będzie dotyczył wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i stylu życia. Odbędzie się na stołówce o godz. 10.45 (to 4 lekcja), będzie trwał jedną jednostkę lekcyjną.

Drugi dzień 9.05.2017 – wtorek, dzień odnajdywania rozwiązań.

RECYTACJA WIERSZY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ  – Uczniowie przygotują recytację pod kierunkiem nauczyciela przyrody – p. Ireny Kamińskiej. Prezentacja odbędzie się na stołówce o godz. 11.50 (to 5 lekcja) zgodnie z wcześniej wywieszonym zaproszeniem poszczególnych klas.

PREZENTACJA GOŚCIA, PRACOWNIKA SPÓŁKI LECH – Dotycząca informacji na temat tego, co się dzieje ze śmieciami po odebraniu ich z naszych domów. Zostanie zaprezentowane to, co dzieje się z odpadami w Sortowni Śmieci w Hryniewiczach oraz w Zakładzie Utylizacyjnym w Białymstoku. Wystąpienie będzie wzbogacone o prezentację multimedialną. Odbędzie się na stołówce o godz. 11.50 (to 5 lekcja) zgodnie z wcześniej wywieszonym zaproszeniem poszczególnych klas.

Trzeci dzień 10.05.2017 – środa, dzień budzenia świadomości.

RECYTACJA WIERSZY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ  – Uczniowie przygotują recytację pod kierunkiem nauczyciela przyrody – p. Ireny Kamińskiej. Prezentacja odbędzie się na stołówce o godz. 9.50 (to 3 lekcja) zgodnie z wcześniej wywieszonym zaproszeniem poszczególnych klas.

PREZENTACJA GOŚCIA, DIETETYKA – pt.: „Czy zdrowa żywność to zawsze żywność ekologiczna”. Prezentacja będzie dotyczyć: pojęcia zdrowej żywności, co to oznacza; czy żywność ekologiczna – to zdrowa żywność, sposób oznakowania takiej żywności; jaka jest rola sztucznych barwników i konserwantów, czy powinniśmy kupować żywność z tymi substancjami, jakie jest ich oznakowanie. Wystąpienie będzie wzbogacone o prezentację multimedialną. Odbędzie się na stołówce o godz. 9.50 (to 3 lekcja) zgodnie z wcześniej wywieszonym zaproszeniem poszczególnych klas.

Czwarty dzień 11.05.2017 – czwartek, dzień ekologa.

AKCJA SPRZĄTANIAZapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli z uczniami do sprzątania placu wokół szkoły w obrębie ogrodzenia i terenu za nim. Worki i rękawice będą dostępne w sali110.

FESTIWAL PREZENTACJI KOMPUTEROWYCH – odbędzie się pokaz prezentacji wykonanych w programie Power Point zrealizowanych przez uczniów w ramach konkursu dla klas 6 w salach przyrodniczych w czasie lekcji, między innymi w sali. 110 o godz. 11.50 (to 5 lekcja). Uczniowie będą mogli wybrać ich zdaniem najlepszą prezentację.

Piąty dzień 12.05.2017 – piątek, dzień podsumowań.

PRZYPOMNIENIE O AKCJI ZBIÓRKI MAKULATURY – przypomnienie o trwającej akcji i przegląd ilości już zebranej makulatury. Akcja ma cel charytatywny, zbieramy na rzecz jednej z fundacji, z którą współpracujemy. Będzie można ją przynieść w ostatnim tygodniu przed końcem roku szkolnego.

APEL PODSUMOWUJĄCY – Zapraszamy Dyrekcję, rodziców a zwłaszcza wszystkich nagrodzonych uczniów. Na koniec „Tygodnia – ekologia w szkole” podsumujemy wszystkie konkursy zaproponowane dla uczniów klas 4 – 6, wręczymy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów. Apel odbędzie się na korytarzu pierwszego piętra przy sali 110. Jeśli zmieniony zostanie termin wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani.

Irena Kamińska