Wizyta partnerska w Szwecji

Druga wizyta partnerska w ramach realizacji projektu „Zrównoważona ekologia w Europie przyszłości” europejskiego programu ERASMUS+ odbyła się w dniach 1-7 lutego 2017 roku. Tym razem nasi nauczyciele odwiedzili urokliwe miasteczko Borås leżące nad rzeką Viskan w Szwecji. Była to wizyta szkoleniowa dla nauczycieli języka angielskiego z wykładami, warsztatami i lekcjami pokazowymi. Omawialiśmy również niektóre zagadnienia organizacyjne projektu. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy partnerzy projektu, czyli przedstawiciele szkół z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Polski, Szwecji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz uniwersytetu w Turcji.

Dzięki gościnności naszych gospodarzy mieliśmy możliwość zwiedzenia szkoły szwedzkiej, poznania zasad jej funkcjonowania, a także zobaczenia, jak przebiegają lekcje. Nasi szwedzcy partnerzy zapoznali nas z elementami ich kultury, zwyczajami, a także zaprezentowali tradycyjne szwedzkie piosenki. Mieliśmy okazję zwiedzić miasteczko Borås, które słynie z przemysłu tekstylnego, a także odwiedzić pobliski Goeteborg.

Wszędzie towarzyszyła nam nasza maskotka, Żubr Zubi, a wraz z nim jego koledzy-maskotki z krajów partnerskich.

Autor: Aleksandra Nierodzik