Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego sala gimnastyczna w przedziwny sposób zamieniła się w studio telewizyjne. Pani wicedyrektor Urszula Jurczykowska z pomocą pilota przeniosła uczniów wehikułem czasu do roku 1791, wprost przed siedzibę Sejmu, w którym uchwalano Konstytucję. Emocje sięgały zenitu, do ostatniej chwili ważyły się losy najważniejszego dokumentu w państwie. W końcu jednak, w drodze kompromisu, przyjęto tę najważniejszą w historii naszego kraju ustawę.

Ogromne wyrazy uznania należą się uczniom kl.5d oraz 6a. Dzięki ich pracowitości, talentom i zaangażowaniu mogliśmy odbyć ekscytującą podróż w czasie, przypomnieć na nowo jeden z najważniejszych momentów w dziejach Polski, a także podziwiać prawdziwy warsztat dziennikarski.

Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole tradycją. Dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.