Pielgrzymka do Wilna i Kowna

Czas Wielkiego Postu jest szczególnym momentem w naszym życiu. Myśli często samoistnie biegną ku sprawom związanym z tzw. „Siłą Wyższą”. Społeczność szkolna w postaci 12 przedstawicieli: p. Andrzeja,ks. Rafała i uczniów postanowiła pójść „za ciosem” i udać się na pielgrzymkę do Wilna i Kowna. Dnia 31 marca, w piątek, odwiedziliśmy Matkę Bożą Ostrobramską. Rozpoczęliśmy zwiedzanie starówki pod kuratelą pani przewodnik. Na początku pomodliliśmy się w pięknym barokowym kościele św. Piotra i Pawła na Antokolu, którego fundatorem był słynący ze skromności i pobożności litewski hetman konny Michał Kazimierz Pac. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego mogliśmy zobaczyć obraz Jezusa Miłosiernego wykonany w Wilnie według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Nawiedziliśmy także dwie cerkwie: św. Mikołaja i św. Ducha. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Pałacu Prezydenckim. Po duchowych przeżyciach i posiłku na świeżym powietrzu przejechaliśmy do Kowna, aby uczestniczyć w trzymającym do końca w napięciu meczu koszykówki Euroligi: Żargilis Kowno – Emporio Armani Milano. To był amerykański show niczym w NBA.