Konkurs Pięknego Czytania – podsumowanie

30 marca 2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Główny cel tego przedsięwzięcia to rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci  oraz doskonalenie techniki czytania.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie pięknie przeczytać fragment powieść Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Prezentację tekstów oceniała komisja według następujących kryteriów: interpretacja tekstu, kontakt z odbiorcą, modulacja głosu i jego natężenie, dykcja i prawidłowa emisja głosu, umiejętność budowania nastroju oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury miało trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy okazali się świetnymi oratorami. Jednakże po długich obradach wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zdobył Mateusz Jasiński z kl. 4e,

II miejsce zdobył  Wojciech Kraszewski z kl. 5d

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Katarzyna Smolej, Justyna Mnich