Lekcje języka rosyjskiego w klasach 3

Uczniowie klasy 4e pod kierunkiem pani Jolanty Wierzbickiej  starali się zachęcić swoich młodszych kolegów z klas trzecich do nauki języka rosyjskiego. Zawitali na lekcje, aby podzielić się z trzecioklasistami swoimi umiejętnościami. Pokazali rosyjski alfabet,  uczyli rosyjskich słówek i tego, jak po rosyjsku można się przywitać i przedstawić. Młodszym kolegom spodobał się ten krótki kurs językowy. Było zaskoczenie, zainteresowanie, ale też i sporo śmiechu – bo język rosyjski trochę inaczej brzmi niż język polski.  Choć niektóre słówka były trudne do powtórzenia lub zapamiętania, nie zniechęciło to uczniów klas trzecich. Niektórzy już nie mogą się doczekać lekcji j. rosyjskiego. A „nauczyciele” z klasy 4e są dumni z tego, że ich zajęcia się podobały.

Jolanta Wierzbicka