Ruszyły zajęcia w ramach projektu „Ratujemy i uczymy ratować”

Nasza szkoła po raz kolejny została objęta programem „Ratujemy i uczymy ratować”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Program prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas 1-3 w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program „RUR” polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

W naszej szkole te zajęcia prowadzi p. Katarzyna Kruglicz i p. Joanna Rutkowska, przeszkolone zostaną wszystkie klasy 0-3 oraz chętne klasy starsze.