W dniach 17 – 19.03.2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się IX Międzynarodowy Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt rocznik 2006 i młodsze. W turnieju wzięło udział 8 drużyn dziewcząt z Działdowa, Ełku, Głowna, Grodna, Kartuz, Nidzicy i Zambrowa oraz nasze koszykarki „BASKET 47” Białystok, czyli uczennice z klasy 4B trenowane przez p. Małgorzatę Rajchembę.

Przez trzy dni 128 zawodniczek rozegrało 28 meczy systemem „każdy z każdym”. 17 marca, w piątek, o godz. 18.30 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, którego dokonała  wicedyrektor szkoły p. Bożena Laskowska. Na otwarciu zaprezentowały się zespoły biorące udział w turnieju, a potem – jak to jest u nas w zwyczaju, przy zgaszonych światłach w blasku reflektorów i muzyce wbiegły na boisko zawodniczki meczu inaugurującego turniej UKS „SOKÓŁ” Działdowo i UKS „BASKET 47” Białystok.

W niedzielę 19.03.2017r. o godz. 15.00 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, koszulki oraz statuetki dla wszystkich trenerów. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymały najlepsze zawodniczki z każdego zespołu, najskuteczniejsze (punkty liczone ze statystyk) i najaktywniejsze zawodniczki w swoich zespołach, pierwsza i druga piątka turnieju, najlepsze: rozgrywająca, obrończyni i MVP oraz najmłodsze uczestniczki turnieju.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom za wspierania młodych zawodników i kibicowanie!

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

1. UKS „BAT” Kartuzy