Lekcja w kinie-klasa 6a

Większość z nas lubi oglądać filmy. Czy jednak zastanawiamy się, jak one powstają? Od czego zaczyna się ten fascynujący proces? Najpierw oczywiście pojawiają się w ludzkiej wyobraźni. Co jednak dzieje się potem? Zazwyczaj powstaje scenariusz, a następnie scenopis. To one właśnie były  bohaterami zajęć, w których udział wzięli uczniowie klasy 6 A. Dzieci poznały także inne środki realizacyjne niezbędne do powstania obrazu filmowego – inscenizację, pracę kamery i montaż.

Na zakończenie tej multimedialnej lekcji czekała uczniów nie lada gratka. Organizatorzy zaprezentowali uwielbianą, wielokrotnie ekranizowaną opowieść o przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury. Dzięki filmowi pt. ”Tajemniczy ogród” wszyscy poczuliśmy, że wiosna, a wraz z nią szybsze bicie serca są tuż za progiem 😉

Katarzyna Smolej