Projekt kl.3f i 5d – „ŻYCIE W KROPLI WODY”

W dniach 13-14 marca 2017 roku klasa 5d i 3f pod kierunkiem swoich nauczycielek p. Ewy Sakowicz i p.Wiesławy Zientary realizowały wspólny projekt edukacyjny pt. „Życie w kropli wody”.
Pierwsza część projektu polegała na współudziale trzecioklasistów w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w klasie 5d. Uczniowie 3f pod opieką piątoklasistów wykonali doświadczenia sprawdzające jakie organizmy żyją w kropli wody. Aby zidentyfikować owe organizmy uczniowie wyszukiwali w Internecie informacji o najczęściej spotykanych w wodzie przedstawicielach protistów: pierwotniaków i glonów. Trzecioklasiści byli pod ogromnym wrażeniem bogactwa mikroorganizmów widzianych pod mikroskopem. Kolejnym etapem projektu było wykonanie przez uczniów klasy 3 prac plastycznych inspirowanych doświadczeniami z mikroskopem. W ten sposób powstała wystawa ilustrująca to co niewidoczne gołym okiem. Oczywiście pierwszymi „recenzentami” tych prac byli koledzy z klasy 5d.
Dzięki temu projektowi trzecioklasiści mieli okazję rozbudzić swoje zainteresowania przyrodnicze, poznali specyfikę pracy na kolejnym szczeblu nauki oraz zyskali nowych przyjaciół. Opracowała: Wiesława Zientara