„Encyklopedia potworów według uczniów kl. 3a i 4a.”

1 marca uczniowie klasy 3a i 4a rozpoczęli pracę nad projektem: ,,Tworzę małą encyklopedię domowych potworów’’. Inspiracją do pracy stał się wspólnie obejrzany film pt.: ,,Potwory i spółka’’. Czteroosobowe grupy na dużych arkuszach papieru, przy użyciu różnorodnych przyborów plastycznych rysowały sylwetki wymyślnych stworów. Bez wątpienia były one pełne grozy i fantazji. Wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic! Następnie dzieci opisywały jakimi właściwościami i mocami charakteryzują się te siejące strach i grozę zmory. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Czasem wystarczy odrobina dziennego światła lub zapach świeżego mleka, aby straszydła uciekły w popłochu.

Następnego dnia przyszedł czas na prezentację efektów pracy poszczególnych grup. Przy suto zastawionym stole , z wypiekami na twarzy słuchaliśmy magicznych opowieści dzieci o bazyliszkach , upiorach i niegroźnych stworkach. Spotkanie było również świetną okazją do wymiany opinii na temat naszej szkoły. Trzecioklasiści zobaczyli jak wygląda sala historyczna, świetnie współpracowali ze starszymi kolegami, nawiązały się nowe znajomości. Pierwszy tom encyklopedii potworów uważamy za gotowy 😉 Niecierpliwie czekamy na kolejne takie zajęcia!

Organizatorzy: Anna Dzieszko, Anna Bach, Lucyna Ogrodnik, Katarzyna Smolej.

Opracowała: Katarzyna Smolej