Koszykówka naszą wspólną pasją

Uczniowie wszystkich klas trzecich gościnnie uczestniczyli w zajęciach sportowych klasy 4B, 5B i 6B „Gry i zabawy z piłką koszykową”.

Lekcje poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: B. Laskowska, M. Rajchemba, K. Wensław, M. Puciłowski, M. Wierzbicki, A. Sinielnikow. Młodzi koszykarze z klas sportowych pokazali trzecioklasistom podstawowe ćwiczenia z piłką koszykową, uczyli ich rzutów do kosza, pokonywali tory przeszkód i wykonywali wspólne zadania. Starali się, by ta gra wzbudziła zainteresowanie wśród młodszych koleżanek i kolegów. Zaprosili ich do nauki w klasie sportowej, bo wiedzą, że powodów, by trenować koszykówkę jest wiele.

To sport, który uczy systematyczności, pracowitości, współpracy i współdziałania w grupie, hartuje ducha i ciało, pomaga w nauce i daje dużo radości i satysfakcji z osiąganych sukcesów .

Wszystkim uczniom, młodszym i starszym, wspólne gry i zabawy sprawiły wiele radości.

Autor: Bożena Laskowska