Wizyta w Estonii

Wizyta w Estonii – październik 2016

Pierwsza wizyta partnerska w ramach realizacji projektu „Zrównoważona ekologia w Europie przyszłości” europejskiego programu ERASMUS+ odbyła się w dniach 10 – 14 października 2016 roku. 3-osobowa delegacja nauczycieli z naszej szkoły odwiedziła szkołę podstawową w Kose-Uuemõisa w Estonii. Była to wizyta poświęcona przede wszystkim pracy nad projektem – uzgadnialiśmy szczegóły działań uczniów i nauczycieli, wyjaśnialiśmy ogólne zapisy w projekcie, omawialiśmy kwestie budżetu. Spotkaliśmy się w gronie nauczycieli ze wszystkich szkół partnerskich z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Polski, Szwecji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz uniwersytetu w Turcji.

Znaleźliśmy też czas na zwiedzanie szkoły, poznanie uczniów i nauczycieli oraz najbliższej okolicy. Wszędzie towarzyszyły nam maskotki – przedstawiciele poszczególnych szkół. Nas reprezentuje żubr Zubi, najbardziej charakterystyczny mieszkaniec Puszczy Białowieskiej. Zubi cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród estońskich dzieci.